Zadzwoń do nas: 730 90 60 40
lub napisz wiadomość na: biuro@garazeinterstal.pl

Jak zakotwiczyć garaż blaszany do podłoża?

Klienci zamawiający blaszak często pytają jak zakotwiczyć garaż do podłoża. Najlepiej zrobić to za pomocą kotew sworzniowych, zalecamy by były rozmiaru min. 100x10. Jednak mogą Państwo skorzystać z naszej usługi kotwiczenie garażu blaszanego. Nasi pracownicy, którzy dostarczają i montują garaże, na życzenie Klienta mogą także zakotwiczyć garaż do przygotowanego podłoża z wylanego betonu.

Co to jest kotwiczenie garażu?
Kotwiczenie garażu to proces przytwierdzenie go do podłoża za pomocą specjalnych kotew, celem zabezpieczenie przed nieplanowanym przemieszczeniem np. podczas silnych wiatrów. Blaszak musi zostać zakotwiczony od razu po zmontowaniu. Klient może sam zakotwiczyć garaż lub skorzystać z pomocy ekipy montującej garaż - jednak koniecznie trzeba o tym poinformować przy zamówieniu.

Najlepiej przymocować garaż do wylewki, fundamentu za pomocą kotew stalowych w około 6-12 miejscach w zależności od wielkości garażu. Przy mocowaniu do bloczków betonowych należy zadbać, aby między ścianą, a podłożem nie było szczelin - w tym celu bloczki należy wkopać w ziemię na odpowiednią głębokość. Kotwiczenie do ziemi nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zastosowanie kotew pozwala na ich odkręcenie np. w sytuacji gdy wylewka okazała się krzywa i trzeba coś podłożyć pod konstrukcję. Również wypoziomowanie wylewki jest szczególnie ważne w przypadku zastosowania bramy uchylnej.

Ile kosztuje kotwiczenie garażu.

Usługa kotwiczenia garażu jest odpłatna, przykładowo:

4.6/5 - (20 votes)

Wykonujemy konstrukcje stalowe w dowolnym rozmiarze i kolorze dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. Skontaktuj się z nami!