Zadzwoń do nas: 730 90 60 40
lub napisz wiadomość na: biuro@garazeinterstal.pl

Zanim zamówisz garaż blaszany

REALIZACJA:

Zlecenie realizujemy w terminie do 1 tygodnia czasu - przed przyjazdem kontaktujemy się z Państwem dwa dni wczesniej celem ustalenia dogodnej dla Państwa godziny montażu który trwa około 30 minut.

Montaż zawsze jest gratis, natomiast cena za transport ustalana jest według mapy.

Czas realizacji zmówienia jest zależny nie tyko od nas ale i od Państwa ponieważ zanim nasza ekipa będzie mogła zmontować garaż blaszany, musicie Państwo przygotować dla niego teren na Waszej posesji. Teren musi być co najmniej wypoziomowany i utwardzony. Od przeznaczenia garażu i Państwa preferencji zależy podłoże na jakim będzie stał garaż blaszak. W wypadku użycia prefabrykatów betonowych, na przygotowanie terenu trzeba będzie przeznaczyć kilka godzin, jeśli natomiast garaż ma stać na wylewce, fundamentach bądź słupach należy doliczyć jeszcze czas potrzebny na wyschnięcie betonu.
W większości są to proste prace budowlane, które możecie Państwo wykonać sami, a w ostateczności (np. w wypadku wylewki) dać do zrobienia pracownikowi budowlanemu.

Poniżej znajdziece Państwo najczęściej stosowane rozwiązania:

 1. Prefabrykaty betonowe
  Popularne i szeroko dostępne w sklepach budowlanych płyty ażurowe, bloczki, trelinki – stosowane są zazwyczaj gdy wcześniej było już miejsce parkingowe na zewnątrz jednak bez zadaszenia. Na tak przygotowanym terenie da się bez problemu zamontować garaż blaszany – muszą Państwo jednak pamiętać o umocowaniu go do podłoża, żeby nie został przesunięty podczas mocnego wiatru. Z tego względu kluczowa jest waga i wymiary użytych materiałów – na pewno odradzamy kostkę brukową – zbyt lekką i kruchą by można do niej solidnie przymocować blaszak.
 2. Betonowe słupki
  Jeśli zależy Państwu na czasie i dysponujecie już zagęszczonym terenem – np. po wcześniej stojących konstrukcjach dobrze sprawdzą się betonowe słupki. Mogą one być prostokątnego lub kołowego przekroju o wymiarze minimalnym 20 cm – tak by dało się wesprzeć na nich konstrukcję blaszaka. Rozmieszczenie słupków jest zależne od wymiaru zamawianego garażu – zazwyczaj to 6 punktów – 4 narożne i po jednym na dłuższy bok garażu. O dokładne informacje na ten temat najlepiej każdorazowo pytać naszych konsultantów.
 3. Fundament
  Kolejnym nieco bardziej czasochłonnym ale bardzo solidnym sposobem jest przymocowanie garażu blaszanego do fundamentu, wylanego tylko pod obrysem ścian. Ponieważ blaszaki są w dolnej części zakończone kątownikiem - zyskujemy możliwość przytwierdzenia do fundamentu w wielu punktach najlepiej używając stalowych kotew sworzniowych. Podłoże wewnątrz fundamentów wystarczy zagęścić lub wysypać kruszywem.
 4. Wylewka betonowa
  Jeśli dysponujecie Państwo czasem i środkami polecamy zrobienie całej wylewki . Będzie stanowiła solidne, trwałe i wygodne podłoże dla blaszaka. Przygotowując plac do wylania betonu trzeba doliczyć do wymiarów garażu minimum po 10 cm z każdej strony i tak dl blaszaka 3m x 5m należy zabetonować plac wymiarach min. 3.2m x 5.2m.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego na numer: 730 90 30 10 pod którym uzyskają Państwo fachową poradę.

Wykonujemy konstrukcje stalowe w dowolnym rozmiarze i kolorze dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. Skontaktuj się z nami!

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

X