Zadzwoń do nas: 730 90 60 40
lub napisz wiadomość na: biuro@garazeinterstal.pl

Poradnik Klienta

4.8/5 - (41 votes)

Doświetl swój garaż i zyskaj więcej – okna uchylne PVC w garażu blaszanym!

Oferujemy okno PCV o wymiarach 85 x 65 cm, uchylne do wewnątrz, dostępne w kolorach: grafit, brąz, biały, złoty dąb i orzech. Każdy znajdzie coś dla siebie, dopasowane do potrzeb i stylu własnego garażu. Zamów garaż blaszany z oknem PCV i otwórz się na nowe możliwości: Więcej światła: Zapomnij o ciemnym i ponurym wnętrzu garażu. […]

Czytaj Więcej
garaż blaszany

Montaż garażu blaszanego: czy jest w cenie? ile trwa i czy opłaca się go samemu zrobić

Garaż blaszany jest świetną alternatywą dla garażu murowanego, głównie pod względem finansowym, ale i praktycznym. Budowa blaszaka jest szybsza i łatwiejsza, ponadto równie szybko i łatwo można go w razie potrzeby zdemontować.  Wolnostojący obiekt ulokujesz w dogodnym miejscu i wykorzystasz jako miejsce przechowywania samochodu lub też narzędzi i sprzętów ogrodowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz […]

Czytaj Więcej
blaszany garaż

Rozwiązania do przechowywania w garażu blaszanym: pomysły na organizację przestrzeni

Sposób, w jaki przechowujemy nasz samochód, ma istotny wpływ na jego sprawność i bezpieczeństwo jazdy. Zatrzymując pojazd na świeżym powietrzu, narażamy go na ryzyko wystąpienia korozji lub włamania i kradzieży. Poszczególne elementy samochodu, który nie jest odpowiednio zabezpieczony, szybko się zużywają, co naraża nas na spore koszty a w przyszłości, może doprowadzić do poważnej awarii […]

Czytaj Więcej
garaż jednostanowiskowy

Rodzaje garaży blaszanych: porównanie różnych wariantów garaży

Zdecydowałeś się na zakup garażu blaszanego - to naprawdę świetny wybór, dzięki któremu Twój samochód już nie będzie musiał być narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zabrudzenia czy przypadkowe zarysowania. Ale jakie są rodzaje garaży blaszanych i na który z nich warto się zdecydować? Poza tym, że sprzedawcy oferują jedno- i dwustanowiskowe, dają wybór w zakresie […]

Czytaj Więcej
garaz drewnopodobny

Czy warto inwestować w garaż blaszany z bramą podnoszoną? Zalety i koszty

Posiadanie garażu to bez wątpienia niezwykle praktyczne rozwiązanie. Oprócz tradycyjnych, murowanych garaży bardzo dużą popularnością cieszą się także garaże blaszane. To obiekty o szerokim zastosowaniu, nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w różnego rodzaju firmach czy przedsiębiorstwach. Jak dopasować garaż do indywidualnych wymagań? Jakie dodatki wybrać? Czy warto montować w nim bramę automatyczną? Przeczytaj […]

Czytaj Więcej
garaż blaszany

Jak wybrać odpowiedni garaż blaszany dla swoich potrzeb?

Właściciele domów jednorodzinnych, dysponujący znaczną przestrzenią wokół budynku, coraz częściej decydują się na nabycie wolnostojących obiektów. Tego typu konstrukcje pełnią funkcję magazynu lub przechowalni dla samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Znacznie tańszą alternatywą dla garaży murowanych jest garaż blaszany, który stanowi niezwykle praktyczne rozwiązanie. Garaż ten, oprócz funkcji magazynowej, spełnia także rolę schronienia dla pracowników, […]

Czytaj Więcej

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie i elektrykę do garażu blaszanego?

Garaż to głównie miejsce do przechowywania samochodu, ale może również pełnić funkcję warsztatu lub magazynu, dlatego warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie i organizację przestrzeni. Oświetlenie i elektryka to dwie kluczowe kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby Twój garaż blaszany był funkcjonalny i bezpieczny. Odpowiednie oświetlenie gwarantuje komfortowe wykonywanie pracy o późnych godzinach, […]

Czytaj Więcej

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować teren pod garaż blaszany?

Jeżeli garaż ma posłużyć jako miejsce do przechowywania samochodu, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie wylewki. Przed rozpoczęciem prac, z miejsca, gdzie zostanie zamontowany blaszak, należy usunąć warstwę humusu. Następnym krokiem jest wykopanie dołu o głębokości ok 20 cm i umieszczenie w nim szalunku. Następnie, wsypujemy do dołu warstwę podsypki ze żwiru, gruzu lub kamienia, ważne jest, aby wysypane kruszywo było gruboziarniste. Wylewka powinna zostać wykonana tak, by sięgała parę centymetrów powyżej ziemi. Najlepiej jeżeli wylany beton ma powierzchnię o wymiarach powiększonych o 20 cm w stosunku do wymiaru garażu - czyli dla konstrukcji 4m x 6m robimy wylewkę 4.20m x 6.20m. Fragment betonu tworzący otoczkę wokół blaszaka może też zostać wykonany ze spadkiem w dół, tak aby zapewnić swobodny spływ wody opadowej.

Czy na garaż jest gwarancja

Oczywiście - każdy nasz produkt objęty jest gwarancją producenta udzielaną na zasadach ogólnych na podstawie dokumentu sprzedaży na 12 miesięcy od dnia montażu.

Kiedy płacę za garaż

Płatność następuje gotówką po montażu - nie pobieramy zaliczek. Płatność przelewem możliwa jest gdy płatnikiem są jednostki samorządowe.

Czy trzeba wpłacać zaliczkę lub zadatek przy zamówieniu

NIE pobieramy zaliczek ani zadatków - jesteśmy poważną i solidną firmą zapłatę przyjmujemy dopiero po wykonaniu zlecenia i odbiorze przez Państwa zmontowanego garażu.

Jak mogę zamówić garaż

Zamówienie można zrealizować drogą telefoniczną, mailową lub osobiście. Nasz zespół doświadczonych konsultantów, chętnie pomoże Państwu w zamówieniu garażu dopasowanego najlepiej do Państwa potrzeb.

Jaki jest koszt dostawy

Koszt dostawy uzależniony jest od konkretnego obszaru. Zapewniamy darmową dostawę garaży na terenie województwa: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W przypadku województw: opolskie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, wielkopolskie, lubelskie, łódzkie, lubuskie - koszty dostawy ustalane są telefonicznie kształtując się zwykle w przedziale 100 - 250 pln. Dostawy hurtowe realizujemy do województw: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie.

Jaki jest koszt montażu

Oferujemy darmowy montaż na terenie całej Polski.

Na czym polega kotwiczenie garażu do podłoża

Kotwiczenie garażu do podłoża polega na zabezpieczeniu konstrukcji przed nieprzewidzianym i niekontrolowanym przemieszczeniem na skutek działania czynników zewnętrznych jak np wiatr. Blaszak mocowany jest do podłoża za pomocą kotew sworzniowych (jest to kołek rozporowy do betonu zwany też kotwą pierścieniową lub kotwą stalową) zalecamy rozmiar 100 x 10. Garaż blaszany kotwimy do wylanego betonu - może to być cała płyta, fundament lub słupy rozmieszczone w kilku punktach na obrysie garażu. Odradzamy kotwienie do kostki brukowej jest to zbyt drobny i kruchy prefabrykat - tak więc w wypadku podłoża wykonanego z kostki należy w kilku punktach wkopać masywniejsze prefabrykaty lub wylać betonowe stopy.

Czy kotwiczenie jest dodatkowo płatne

Kotwiczenie blaszaka jest usługą dodatkowo płatną, wykonywaną przez nas jedynie po uprzednim ustaleniu takiej możliwości. Kotwimy wyłącznie do wylanego betonu w tym celu potrzebujemy mieć też dostęp do sieciowego prądu.

Czy można kupić na raty

Tak, oferujemy możliwość zakupu garaży blaszanych na raty poprzez obsługującego nas agenta ratalnego. Warunki kredytu ustalacie Państwo telefonicznie natomiast umowę dowożą nasi montażyści wraz z garażem.

Jaka blacha wykorzystywane jest do produkcji garaży

W naszej ofercie znajdują się garaże blaszane wykonane z blachy ocynkowanej, akrylowej oraz drewnopodobnej. Blacha ocynkowana ogniowo - to gwarancja trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne przy minimalnej cenie Blacha akrylowa (inaczej powlekana) występuje wielu kolorach z palety barw RAL w wariantach połysk i mat. Łączy ze sobą trwałość blach ocynkowanych i wysoką estetykę. Blacha drewnopodobna premium występuje w naszej ofercie w dwóch wariantach: jaśniejszy - Złoty Dąb i ciemniejszy - Orzech.

Czy wystawiamy fakturę VAT

Tak, na życzenie klienta wystawiamy Fakturę VAT, w przeciwnym wypadku dokumentem sprzedaży jest paragon.

Kiedy otrzymam informacje o dostawie

O dostawie informujemy najczęściej z dwu - trzydniowym wyprzedzeniem telefonicznie. Ogólne informacje dotyczące dostawy blaszaków dostępne są w zakładce “Dostawa”. Szczegóły dotyczące konkretnego zamówienia omawiane są podczas zakupu.

Czy wymagane jest pozwolenie budowlane na postawienie garażu

Co do zasady postawienie konstrukcji blaszanej o niewielkim rozmiarze - powierzchnia do 35m2 nie wymaga pozwolenia na budowę. Nie musisz również przedstawiać projektu i ubiegać się o zgodę organu administracyjnego. Najlepiej jednak upewnić się w urzędzie gminy czy specyficzne warunki lokalne nie stanowią inaczej.

Ile wynosi czas realizacji zamówienia?

Termin realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie z Klientem i wynosi od 2 do 14 dni.

Czym różni się brama uchylna od dwuskrzydłowej?

Uchylna brama garażowa unosi się na sprężynach a następnie, przesuwa się na rolkach do środka garażu i wyposażona jest w klamkę oraz zamek wkładkowy na płaski kluczyk. Brama dwuskrzydłowa charakteryzuje się zazwyczaj podziałem na dwa wrota otwierane do prawej i lewej strony. Skrzydło lewe posiada dwa rygle, które pozwalają na zablokowanie jednej części bramy. Brama dwuskrzydłowa posiada również dwa uchwyty na kłódki i zamek typu TYTAN.

Czy podane wymiary są wymiarami wewnętrznymi?

Nie, wymiary to obrys zewnętrzny konstrukcji blaszaka przylegającej do podłoża.

Co zawiera cena?

Cena zawiera wykonanie garażu oraz montaż na działce Klienta. Koszt transportu uzależniony jest od województwa.

Jak wygląda i ile trwa montaż?

Pierwszą ważną kwestią jest przygotowanie podłoża pod garaż, powinno być ono utwardzone i wypoziomowane. Jeśli powierzchnia przylegająca do konstrukcji garażu będzie prawidłowo wypoziomowana drzwi garażu będą się ładnie zchodzić, brama uchylna nie będzie ocierać i rolki będą ładnie pracować w prowadnicach. Na tak przygotowanym podłożu nasi montażyści złożą typowy garaż 3x5 w max. 30 minut. Montażyści uprzedzają o swoim przyjeździe 30min – 1 h wcześniej, należy upewnić się że będą mogli dojechać pod samo miejsce montażu – wymiary naszych samochodów dostępne są tutaj

Jak określić kierunek otwierania drzwi?

Gdy widoczne są zawiasy, stajemy na przeciwko drzwi. Jeżeli zawiasy znajdują się po prawej stronie drzwi, oznacza to, że są to drzwi prawostronne, jeżeli po lewej - lewostronne. Jeśli zawiasy nie są widoczne, stajemy naprzeciwko drzwi w taki sposób aby otwierały się w naszą stronę. Zwracamy uwagę, po której stronie znajduje się zwias, jeżeli po lewej stronie - są to drzwi lewostronne, po prawej - prawostronne.

drzwi prawe i drzwi lewe

Z czego składa się garaż?

Garaże blaszane przywozimy do Państwa w kilkunastu częściach są to gotowe ściany, bramy, blacha na dach oraz elementy konstrukcyjne dachu – kratownica i belki dachowe, całość skręcana jest na miejscu w czasie zwykle nie przekraczającym 1 godziny.

Czy konstrukcja wytrzyma obciążenie śniegu?

Nasze garaże budowane są z wysokiej jakości komponentów dzięki czemu odporne są na trudne warunki atmosferyczne. Stosujemy belki dachowe z profili zamkniętych o przekroju odpowiednio dobranym do rozpiętości dachu. W wypadku dachów dwuspadowych stosujemy dodatkowo kratownicę. Jednorazowy nawet obfity opad śniegu nie stanowi żadnego problemu, natomiast zalegający długo śnieg należy dokładnie tak jak w wypadku budynków murowanych zrzucić.

Jak zabezpieczona jest konstrukcja garażu?

Konstrukcja garażu jest wstępnie zabezpieczona antykorozyjnie lakierem podkładowym. Aby garaż służył Państwu długie lata należy pomalować widoczne elementy lakierem wierzchnim.

Jaki garaż wybrać z blachy akrylowej czy ocynkowanej?

Garaże akrylowe wykonane są z blachy ocynkowanej powlekanej wybranym kolorem z palety barw RAL. To, jaki garaż wybrać zależy od potrzeb Klienta. Akrylowe konstrukcje charakteryzują się większą trwałością na działanie czynników atmosferycznych oraz atrakcyjnym wyglądem – można dopasować kolor garażu do koloru elewacji budynku lub otoczenia. Garaże z blachy ocynkowanej to bezsprzecznie najtańsze konstrukcje które najczęściej wybierane są jako schowki na placach budowy lub bazowe konstrukcje których klienci robią później garaże ocieplane. Dla Państwa wygody na jednym garażu możemy zastosować różne rodzaje blach według życzania.

Czy podczas montażu wymagany jest dostęp do mediów/prądu?

NIE, nasze ekipy montażowe dysponują akumulatorowymi narzędziami i nie potrzebują dostępu do prądu. Wyjątek stanowi dodatkowa usługa kotwienia tutaj do wiercenia beton wymagany jest prąd sieciowy.

Wykonujemy konstrukcje stalowe w dowolnym rozmiarze i kolorze dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. Skontaktuj się z nami!