Zadzwoń do nas: 730 90 60 40
lub napisz wiadomość na: biuro@garazeinterstal.pl

Rozwiązania do przechowywania w garażu blaszanym: pomysły na organizację przestrzeni

blaszany garaż

Sposób, w jaki przechowujemy nasz samochód, ma istotny wpływ na jego sprawność i bezpieczeństwo jazdy. Zatrzymując pojazd na świeżym powietrzu, narażamy go na ryzyko wystąpienia korozji lub włamania i kradzieży. Poszczególne elementy samochodu, który nie jest odpowiednio zabezpieczony, szybko się zużywają, co naraża nas na spore koszty a w przyszłości, może doprowadzić do poważnej awarii pojazdu. Rozwiązaniem jest garażowanie samochodu. A co jeśli wysokie koszty wybudowania tradycyjnego garażu murowanego uniemożliwiają nam skorzystanie z tej opcji? Czy istnieje alternatywa dla murowanych konstrukcji? Przeczytaj uważnie.

Czym charakteryzuje się garaż blaszany?

Garaże blaszane to uniwersalne konstrukcje, które mogą służyć Ci do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Poszczególne części składowe, które posłużą do budowy garażu blaszanego, muszą być wykonane z materiałów odpornych na korozję oraz cechować się dużą wytrzymałością mechaniczną.

Istotnym elementem każdej konstrukcji tego typu jest solidne i szczelne poszycie. Zazwyczaj wykonuje się je z blachy trapezowej bądź aluminium, które można pomalować na dowolny kolor. Istnieje również możliwość pokrycia dachu garażu blaszanego okleiną drewnopodobną, co nadaje konstrukcji dodatkowy walor estetyczny.

W garażach blaszanych ważną kwestią są drzwi. W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się garaż blaszany, którego drzwi otwiera się klasycznie na boki lub można zastosować wygodniejsze rozwiązanie w postaci drzwi segmentowych uchylnych do góry. Wybierając garaż blaszany, zwróćmy uwagę również na rodzaj zamontowanych zamków. Powinny one posiadać odpowiednie certyfikaty świadczące o ich odporności na włamania.

A może jednak garaż murowany?

Garaże blaszane są przede wszystkim rozwiązaniem szybszym i tańszym w realizacji niż garaże murowane. Zgodnie z prawem budowlanym możemy postawić bez zezwolenia garaż blaszany, którego powierzchnia nie przekracza 35 m2. Decydując się na konstrukcję murowaną, musimy uzyskać dodatkowe zezwolenie na budowę, co zajmuje dużo czasu.

Garaż blaszany jesteś w stanie postawić w parę dni. Na samym początku odpowiednio przygotuj plac, na którym będzie stał garaż. Wyrównaj i wypoziomuj daną powierzchnię, możesz dodatkowo zastosować betonowe płyty lub betonową wylewkę, która polepsza komfort korzystania z garażu oraz wpłynie na stabilność całego budynku.

Decydując się postawić garaż blaszany, uzyskujesz możliwość dowolnej konfiguracji konstrukcji. Możesz zastosować oszklenie ścian oraz dachu, ocieplenia i systemy wentylacji. Jest również opcja zainstalowania wydajnego ogrzewania. Dla własnego bezpieczeństwa istnieje możliwość dodatkowego zamontowania zabezpieczeń antywłamaniowych.

Przewagą garaży blaszanych jest również możliwość montażu w różnych miejscach. Budując własny dom, garaż blaszany może posłużyć jako składzik na narzędzia oraz sprzęt budowlany. Natomiast po ukończeniu prac, blaszaka możemy używać na działce do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów.

Na czym polega właściwe przechowywanie w garażu blaszanym pojazdów?

Garaże blaszane służą w głównej mierze do przechowywania samochodu, a także innych pojazdów. Samochód przetrzymywany w odpowiednich warunkach jest w stanie służyć nam przez długie lata. Aby tak się stało, należy właściwie zorganizować przestrzeń garażową. W tym celu musimy dysponować solidną konstrukcją, która skutecznie ochroni nasz pojazd przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi np. opadami deszczu, które mogą doprowadzić do korozji podwozia pojazdu.

We wnętrzu garażu powinien jednak występować przeciąg, który przeciwdziała pojawianiu się wilgoci. Stosując styropian, możemy ocieplić z zewnątrz nasz garaż, dzięki czemu jeszcze lepiej odizolujemy samochód od temperatury zewnętrznej, co pozwala nam bezproblemowo uruchomić silnik w mroźne dni. Odpowiedni komfort termiczny uzyskamy również, stosując różnego rodzaje grzejniki.

Żeby zminimalizować ryzyko włamania i kradzieży znajdujących się wewnątrz garażu przedmiotów, należy stosować różnego rodzaju alarmy czy monitoring. Dobrym rozwiązaniem jest również zainstalowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu, które zadziała kiedy złodziej będzie usiłował dostać się do środka garażu.

Oszklenie dachu lub ścian pozwoli nam zaoszczędzić na oświetleniu budynku. Stosując wieszaki na opony oraz różnego rodzaju półki i szafki na narzędzia właściwie przystosujemy na własne potrzeby wnętrze garażu.

przydomowy garaż

Czy garaż blaszany nadaje się do przechowywania narzędzi?

Dzięki temu, że garaż blaszany można zainstalować w dowolnym miejscu i na dowolny czas może nam służyć jako przydomowy schowek do wielu celów. Ustawiając blaszak na podwórku przed domem, mamy łatwy dostęp do aktualnie najpotrzebniejszych rzeczy takich jak wózki dziecięce, rowery czy ulubione zabawki dzieci. W garażu blaszanym bez problemu pomieścimy również narzędzia oraz mniejsze akcesoria ogrodowe takie jak konewki czy węże. Wykorzystując blaszak jako schowek, możemy również skutecznie zapobiegać korodowaniu metalowych elementów kosiarki do trawy czy grilla ogrodowego.

Czy w garażu blaszanym można składować śmieci?

Funkcją garażu blaszanego nie jest jedynie przechowywanie narzędzi czy samochodu. Może nam służyć również jako miejsce na pojemniki na śmieci. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które cenią sobie estetyczny wygląd swojej posesji. Zadaszona konstrukcja blaszaka sprawia, że śmieci czekające na odbiór nie namakają. Rozwiązanie takie usprawni również pracę służb porządkowych oraz polepsza proces segregacji odpadów.

Czy garaż blaszany można wykorzystać do prowadzenia działalności zarobkowej?

Garaże blaszane mogą być wykorzystane do prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej. Te solidne, łatwe w montażu konstrukcje możesz śmiało używać do przechowywania maszyn rolniczych oraz składowania nawozów. Niewątpliwą zaletą garaży blaszanych jest ich szybki czas montażu w docelowym miejscu. Jeśli zdecydujesz się zakończyć lub zawiesić prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą, możesz szybko i sprawnie zdemontować niepotrzebną już konstrukcję. Ponadto garaż blaszany jest doskonałym miejscem na zorganizowanie sobie np. siłowni lub pokoju gier.

Podsumowanie

Garaż blaszany można zaadaptować na kilka sposobów. Sprawdzi się jako przydomowy składzik na narzędzia ogrodowe czy rowery. Konstrukcje te wykorzystasz również do prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej jednak garaże blaszane służą do przechowywania samochodów. Zalety posiadania garażu są szczególnie widoczne podczas mroźnych zimowych poranków, kiedy w drodze do pracy nie możemy odpalić naszego samochodu lub nerwowo próbujemy oczyścić karoserię z zalegającego śniegu.

Wykonujemy konstrukcje stalowe w dowolnym rozmiarze i kolorze dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. Skontaktuj się z nami!

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

X