Zadzwoń do nas: 730 90 60 40
lub napisz wiadomość na: biuro@garazeinterstal.pl

Czy warto inwestować w garaż blaszany z bramą podnoszoną? Zalety i koszty

Posiadanie garażu to bez wątpienia niezwykle praktyczne rozwiązanie. Oprócz tradycyjnych, murowanych garaży bardzo dużą popularnością cieszą się także garaże blaszane. To obiekty o szerokim zastosowaniu, nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w różnego rodzaju firmach czy przedsiębiorstwach.

Jak dopasować garaż do indywidualnych wymagań? Jakie dodatki wybrać? Czy warto montować w nim bramę automatyczną? Przeczytaj nasz artykuł - znajdziesz w nim informacje, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego garażu blaszanego.

nowoczesny, blaszany garaż

Garaże blaszane - uniwersalne i praktyczne

Blaszane garaże powszechnie nazywanie blaszakami to świetna alternatywa dla murowanych garaży. Sprawdzają się nie tylko jako miejsce do przechowywania samochodu, ale również jako przestrzeń do zorganizowania niewielkiego warsztatu czy schowku na sprzęty ogrodowe. Stosowane obecnie rozwiązania sprawiają, że garaże blaszane mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Zalety garażu blaszanego

Garaże z blachy to nie tylko praktyczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Duża popularność blaszaków wynika z ich wielu różnorodnych zalet. Oto najważniejsze z nich:

napęd do bramy garażowej

automatyczna brama garażowaAutomatyczne drzwi garażu blaszanego - czy warto?

Jednym spośród wielu udogodnień związanych z nowoczesnymi garażami blaszanymi jest montaż bramy wyposażonej w napęd. Posiadanie takiej bramy to szczególnie praktyczne i wygodne rozwiązanie, jeśli codziennie wyjeżdżasz i wjeżdżasz swoim samochodem do garażu. Mając bramę z napędem, nie musisz za każdym razem wysiadać z samochodu, aby zamknąć lub otworzyć bramę, co jest szczególnie uciążliwe w deszczowe czy śnieżne dni. Automatyczna brama oznacza także większe bezpieczeństwo dla samochodu oraz innych cennych, sprzętów przechowywanych w garażu.

Koszty automatycznej bramy garażowej

Aby zapewnić prawidłowe działanie automatycznej bramy garażowej, należy dopasować do niej odpowiednio wydajny napęd, uwzględniający jej rozmiary i ciężar. Warto tutaj wybrać sprzęt o parametrach przewyższających rozmiary i ciężar naszej bramy o około 30%. Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest częstotliwość otwierania bramy przez wszystkich domowników.

Wymienione wyżej aspekty wpływają nie tylko na wydajność i działanie bramy, ale również decydują o ogólnej cenie garażu. Ceny napędów są zróżnicowane i rosną adekwatnie do ich parametrów - kompletny zestaw do niedużej bramy można kupić już za 600-700 złotych, ale znajdziemy także napędy za ponad 2 tysiące złotych. Warto jednak pamiętać, że ten jednorazowy wydatek znacznie zwiększy komfort użytkowania garażu i ułatwi codzienne parkowanie samochodu przez wiele kolejnych lat.

Brama do garażu blaszanego - podsumowanie

Zanim zdecydujemy się montaż bramy z napędem, warto uwzględnić częstotliwość korzystania z garażu oraz wielkość bramy. Jest to istotna kwestia, ponieważ poprawnie dobrany napęd zapewni bezawaryjne otwieranie i zamykanie skrzydła. Brama garażowa wyposażona w napęd to z pewnością spore ułatwienie i korzystne rozwiązanie dla wszystkich osób, które codziennie użytkują swój blaszak do parkowania samochodu.

Wykonujemy konstrukcje stalowe w dowolnym rozmiarze i kolorze dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. Skontaktuj się z nami!

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

X