Zadzwoń do nas: 730 90 60 40
lub napisz wiadomość na: biuro@garazeinterstal.pl

Montaż garażu blaszanego: czy jest w cenie? ile trwa i czy opłaca się go samemu zrobić

garaż blaszany

Garaż blaszany jest świetną alternatywą dla garażu murowanego, głównie pod względem finansowym, ale i praktycznym. Budowa blaszaka jest szybsza i łatwiejsza, ponadto równie szybko i łatwo można go w razie potrzeby zdemontować. 

Wolnostojący obiekt ulokujesz w dogodnym miejscu i wykorzystasz jako miejsce przechowywania samochodu lub też narzędzi i sprzętów ogrodowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zbudować garaż własnymi rękami, czy też skorzystasz z profesjonalnych usług, to od Ciebie zależy, jak finalnie będzie się prezentować Twój wymarzony garaż blaszany. A co opłaca się bardziej?

Garaż blaszany - co wybrać?

Na początek warto zwizualizować sobie wygląd garażu, który stanie na Twojej posesji. Jak on będzie wyglądał? Czy zależy Ci na tym, aby pięknie się prezentował i pasował kolorystycznie do elewacji domu, czy też nie ma to dla Ciebie znaczenia? Powinien być duży, aby można było w nim zaparkować samochód, czy też wystarczający będzie garaż niewielkich rozmiarów, aby służył jedynie do przechowywania sprzętów i narzędzi? 

Dziś garaże blaszane w wielu przypadkach znacznie różnią się od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, kiedy wszystkie wyglądały tak samo i nie było wątpliwości, że to, co widzimy to najzwyklejszy blaszak. W obecnych czasach zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale i design, o czym producenci doskonale wiedzą i właśnie dzięki temu, możemy dziś budować garaże np. z blachy imitującej drewno bądź przynajmniej wybrać kolor inny niż srebrny. 

Kolejna kwestia to wielkość oraz typ otwarcia bramy. Jeśli nie potrzebujemy pomieszczenia o dużym metrażu, to z pewnością sprawdzi się garaż jednostanowiskowy, jeśli zaś zależy nam na dużej powierzchni, to wtedy warto wybrać garaż blaszany dwustanowiskowy. W kwestii drzwi do wyboru mamy bramy uchylne oraz tradycyjne bramy dwuskrzydłowe.

brązowe drzwi garażowe

Lepiej jest zbudować garaż blaszany samodzielnie, czy skorzystać z usług profesjonalistów?

Solidny garaż blaszany odporny jest na silny wiatr i inne trudne warunki atmosferyczne. Jest stabilny i trwały pod warunkiem, że materiały do jego wykonania są dobrej jakości, a w trakcie montażu nie doszło do żadnych pomyłek i prowizorycznych rozwiązań. Pytanie więc, czy samodzielne budowanie blaszaka to lepszy pomysł niż wynajęcie ekipy fachowców? 

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że montaż garażu blaszanego to bułka z masłem, a więc korzystniej jest kupić materiały i własnymi siłami zbudować wymarzony blaszak. Rzeczywistość może się jednak okazać dużo bardziej brutalna. 

Po pierwsze - materiały budowlane są dziś naprawdę drogie, a skompletowanie wszystkich potrzebnych produktów i elementów może zająć dużo czasu i wysiłku. Po drugie - do zbudowania blaszaka trzeba mieć wiedzę i umiejętności, aby konstrukcja została zbudowana prawidłowo. Jeśli więc ryzyko popełnienia błędów jest wysokie, lepiej od razu odpuścić sobie ten pomysł, gdyż zależy od tego nasze zdrowie i życie albo przynajmniej stan naszego mienia. 

Ostatnia kwestia to efekt końcowy. Nawet jeśli uda nam się samodzielnie zbudować i przymocować garaż blaszany, to zarówno prezencja, jak i solidność konstrukcji mogą pozostawiać wiele do życzenia. Nie mówiąc już o stresujących sytuacjach w trakcie procesu budowy, który amatorom zajmuje dużo więcej czasu, niż profesjonalistom.

Ile kosztuje budowa garażu blaszanego?

Decydując się na zamówienie garażu blaszanego od firmy zawodowo zajmującej się sprzedażą i montażem blaszaków - do czego serdecznie zachęcamy - należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które bezpośrednio wpływają na ostateczny koszt, a mianowicie:

Po ustaleniu wszystkich powyższych kryteriów obliczana jest całkowita cena kupna garażu wraz z wykonaniem usługi, która waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od danego zamówienia.

Ile trwa montaż garażu blaszanego?

Samodzielna budowa i mocowanie garażu zależy od własnych umiejętności oraz dyspozycyjności czasowej. Nasza ekipa jest w stanie zainstalować garaż blaszany w ciągu godziny lub trochę więcej, w zależności od rodzaju garażu oraz tego, czy klient życzy sobie także zakotwiczenia konstrukcji. Na czas wykonania montażu wpływ mogą mieć także warunki atmosferyczne, jednak zawsze jest to kwestia maksymalnie dwóch godzin.

robotnik z narzędziami

Przygotowanie podłoża pod garaż blaszany

Istnieje kilka możliwości poprawnego wykonania podłoża pod garaż blaszany, stosując jeden z poniższych wariantów:

Kotwiczenie garażu blaszanego

Kotwiczenie garaży blaszanych, czyli mocowanie konstrukcji do podłoża za pomocą kotew, to dla naszej ekipy codzienność. Jeśli jednak wolisz zająć się tym samodzielnie, zachęcamy do skorzystania z naszych wskazówek!

Przede wszystkim, w celu zakotwiczenia blaszaka, będziesz potrzebować kotew (najlepiej stalowych), wkrętarki i młotka. 

W przypadku mocowania garażu do podłoża z wylewki bądź fundamentu należy znaleźć najlepiej przylegające do siebie fragmenty konstrukcji z podłożem. Drobnymi szparami i nierównościami nie musisz się przejmować, bo jest to całkowicie normalne przy tego typu podłożu. 

Mocując garaż do bloczków betonowych, zwróć uwagę, czy są wkopane odpowiednio głęboko i pozostają nieruchome, wówczas możesz kotwiczyć. Jeśli jednak zauważysz jakieś szpary pomiędzy ścianami a bloczkami, oznacza to, że zostały wkopane nieprawidłowo. 

Kotwiczenie garażu do kostki brukowej lub płyt chodnikowych nie powinno stanowić żadnego problemu, jeśli podłoże zostało prawidłowo przygotowane. Kostka musi być zwarta i stabilna, a zapewnić to może odpowiednie utwardzenie warstw: poziomującej i wyrównującej.

kostka brukowa

Zakup garażu blaszanego a zbudowanie go własnymi siłami - podsumowanie

Budowa i montaż garażu blaszanego na własną rękę jest zazwyczaj dużo trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. Ponadto jest to też rozwiązanie nieopłacalne, gdyż nawet jeśli uda Ci się zaoszczędzić na materiałach czy robociźnie, konstrukcja wskutek braku umiejętności może okazać się niesolidna lub wręcz niebezpieczna w użytkowaniu. Dostarczenie i montaż garażu blaszanego proponujemy zostawić fachowcom, którzy na co dzień wykonują podobne zlecenia, zyskasz wówczas rzetelnie zainstalowany blaszak w krótkim czasie.

Ocena

Wykonujemy konstrukcje stalowe w dowolnym rozmiarze i kolorze dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. Skontaktuj się z nami!